Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Держрезерв активізує роботу із формування ф'ючерсної аграрної біржі з використанням можливостей елеваторів системи
версія для друку
13 липня 2016

У співпраці з Нацкомісією з цінних паперів і фондового ринку при підтримці міжнародних експертів Держрезерв продовжує роботу із формування ф'ючерсної аграрної біржі з використанням можливостей елеваторів системи.

Потужностей для створення торгівельного базису в Україні більш ніж достатньо. Зокрема, вчора Перший заступник Голови Держрезерву Олег Прокопчук та представники Комісії по торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) Kevin C. Piccoli, Thomas N. Lanier (USAID) відвідали підприємство системи Держрезерву «Златодар», що якраз розпочало завантаження нового врожаю.

На власні очі американські партнери побачили, як відбувається процес завантаження та інші можливості підприємства. «Така співпраця та огляд нашими партнерами елеваторів, власне і спрямована на створення в Україні повноцінного ринку зерна. Ми цілковито підтримуємо позицію Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Кутового щодо переходу України до економіки відкритого ринку. Очікуємо, що держава отримає від такого кроку розвинуте елеваторне господарство, а фермери – зрозумілий і прозорий ринок зерна, до якого у них є доступ» – говорить Олег Прокопчук. При цьому, формування прозорого аграрного ринку, вільний обіг зерна, деривативів, саме по собі мінімізує ризики та покращить продовольчу безпеку. Стратегія відмови Держрезерву від інтервенції на ринку є свідченням того, що український ринок стане стабільнішим, що, в свою чергу, створить умови для зменшення державних запасів зерна лише на покриття ризиків, необхідних для його використання виключно в екстрених ситуаціях (надзвичайні ситуації, гуманітарна допомога тощо).

Під час обговорення перспектив співпраці, Kevin Piccoli зазначив, що для впровадження таких реформ в Україні необхідно, перш за все, адаптувати нормативно-правову базу та змінити систему правосуддя у частині захисту власності та справедливого розв'язання конфліктів.

Нагадаємо, що у травні в Україну з візитом приїжджали представники найбільшого оператора ф'ючерсної біржі Франції компанія Sinelia, аби поділитись досвідом і домовитись про співпрацю з Держрезервом. Тоді в інтерв’ю  інтернет-виданню AgroPolit.com  Голова Держрезерву Вадим Мосійчук окреслив перспективи такої співпраці можливістю створення хабу для центральної та східної Європи з поставочних ф'ючерсів на агропродукцію, зазначивши, що, у рамках реформування системи, планується консолідувати 10 найприбутковіших елеваторів Держрезерву в один холдинг "Агрорезерв".

За оцінками Голови Держрезерву, загальний обіг холдингу становитиме 500 млн. грн.,  а річний прибуток буде на рівні 20 млн. грн. з цільовою маржою по EBITDA 20%.

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України