Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Голова Держрезерву Вадим Мосійчук: «Україна взяла на себе обов’язки сформувати запаси нафти і нафтопродуктів і повинна їх виконати»
версія для друку
30 травня 2016

Проводячи чергову апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів Держрезерву, Голова Вадим Мосійчук озвучив результати роботи круглого столу «Створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні», що відбувся 26-27 травня. 

 

Спільно з основними учасниками нафторинку, профільними органами державної влади, Європейськими експертами, консультантами з Європейського енергетичного співтовариства та Міжнародного енергетичного агентства відбулось обговорення та обрання оптимальної моделі створення запасів нафти та нафтопродуктів в Україні задля реформування системи резервів України та на виконання Директиви 2009/119/ЄС.

В ході круглого стола міжнародні експерти встигли позитивно оцінили правову та технічну роботу Держрезерву на шляху до створення мінімальних запасів нафти, нафтопродуктів та запропонувати свої ідеї щодо її реалізації.

Учасники нафторинку України також розділили ініціативу створення та підтримали стратегію формування цих запасів нафти та нафтопродуктів.

Щодо моделі формування цих запасів, то, вірогідніше, – це забезпечення запасами за рахунок приватного чи державного партнерства на базі окремої Агенції в системі Держрезерву.  

«Нафторезерви та запаси повинні бути. Україна взяла на себе обов’язки сформувати ці запаси і повинна їх виконати. Це не ідея чи забаганка Держрезерву або Енергетичного співтовариства, це дійсно ті обов’язки, які країна взяла на себе із формування запасів до 1 січня 2023 року.

 За результатами роботи круглого столу буде сформовано робочу групу з представників приватних та державних структур, яка виробить прозорий, ефективний та не корумпований механізм створення запасів». – підсумував Голова Держрезерву.

Також, в рамках роботи круглого столу відбувся виїзний візит учасників до ДО «Комбінат Рекорд». За програмою візиту учасники оглянули територію комбінату, відвідали насосну станцію. Окрему увагу приділили системам охолодження резервуарів, пожежній безпеці та охороні праці. Міжнародні експерти разом з директорами нафтобаз системи Держрезерву обговорили питання модернізації комбінатів і стратегічного планування для виконання вимог Євродирективи із накопичення нафти і нафтопродуктів.

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України