Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Вадим Мосійчук: "Товаро-матеріальні цінності Держрезерву мають зберігатися виключно на підприємствах та організаціях системи"
версія для друку
27 квiтня 2016

Одним з проблемних питань діяльності Держрезерву є зберігання товаро-матеріальних цінностей Держрезерву, зокрема – зернових, у відповідальних зберігачів. Здебільшого, під  час такого зберігання підприємства-відповідальні зберігачі не забезпечують якісних і кількісних характеристик зернових, що призводить до погіршення якості та втрат зерна.

Яскравим прикладом цього є ситуація, що склалася на ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів». Це підприємство раніше належало до сфери управління Держрезерву та, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2013 року № 696-р, було передано до сфери управляння Мінагрополітики.

Згідно з укладеними договорами відповідно до постанови КМУ від 12 квітня 2002 року № 532 «Про порядок відшкодування підприємствам, установам та організаціям витрат, пов’язаних з відповідальним зберіганням матеріальних цінностей державного резерву», державні підприємства є відповідальними зберігачами зерна державного резерву. За умовами договорів, зберігачі зобов’язані проводити освіження зерна державного резерву. При цьому, на вимогу Закону України «Про державний матеріальний резерв», освіження (поновлення) матеріальних цінностей державного резерву, що знаходяться на зберіганні на підприємствах, в установах і організаціях (відповідальних зберігачів), а також заміна їх на продукцію аналогічного асортименту та якості здійснюється ними самостійно без залучення додаткових коштів.

За інформацією керівництва підприємства, у зв’язку з над скрутним фінансовим становищем комбінат не може здійснювати заходи щодо якісного зберігання зерна. Хоча у квітні 2016 року Держрезервом перераховано 467 527,07 грн. ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» за зберігання зерна. При цьому, комбінатом лише констатується факт неможливості виконання зобов’язань за умовами договорів щодо освіження зерна державного резерву. За час зберігання, тонни зерна державного резерву втратили свої якісні і кількісні характеристики.

Держрезерв неодноразово звертався до Мінагрополітики стосовно доцільності та обґрунтованої необхідності повернення цілісних майнових комплексів державних підприємств сфери управління Держрезерву, що дозволить Агентству виконувати завдання щодо формування, розміщення, зберігання, використання, поповнення та освіження запасів державного матеріального резерву, дотримання умов їх зберігання, створення системи ефективних підприємств.

«Державні підприємства, що належать до сфери управління Держрезерву, мають загальнодержавне значення і не підлягають приватизації та іншим видам відчуження. Це один з аспектів національної безпеки України, – говорить Голова Держрезерву Вадим Мосійчук. – Тому, на моє глибоке переконання, всі товаро-матеріальні цінності Держрезерву мають зберігатися виключно на підприємствах та організаціях системи, що доводить не лише теорія, а й практика».

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України