Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Керівництво Держрезерву продовжує викривати факти протизаконної діяльності в системі
версія для друку
5 квiтня 2016

Тема викриття злочинних схем колишніх керівників УкрНДІнституту «Ресурс» та «Златодар» обговорювалася на розширеній апаратній нараді працівників центрального апарату Держрезерву, керівників державних підприємств та організацій за участі представників ЗМІ.

Голова Держрезерву Вадим Мосійчук озвучив факти злочинної діяльності колишнього директора ДП «Златодар» В. Більницького, які було виявлено  після проведення повного аудиту підприємства та виїзду на місце керівників Держрезерву на чолі з Міністром економіки А. Абромавичусом. Зокрема, внаслідок незаконних оборудок на ДП «Златодар», державі було завдано збитків на загальну суму близько 1,6 млн. грн. Матеріали у цій справі передано до СБУ та Генеральної прокуратури.

Також, після проведення службової перевірки УкрНДІнституту «Ресурс» виявлено кричущі факти порушення вимог чинного законодавства, зловживання службовим становищем, колишнього генерального директора В. Линника. Зокрема, на базі Інституту були зареєстровані одноіменні товариства з обмеженою відповідальністю, які, під дахом установи, займалися незаконною комерційною діяльністю. Крім цього, в Інституті працювали підпільні лабораторії, які обслуговували приватні фірми. Натомість, за інформацією Державної служби інтелектуальної власності  на запит Держрезерву за 2014 рік Інституту було видано 14 патентів, з них за напрямом нанобіотехнологій – 0; за 2015 рік – 9 патентів, з них за напрямом нанобіотеннологій – 2:

1). Спосіб профілактики ферумдефіцитної анемії поросят.

2). Спосіб підвищення загальної ферумдефіцитної резистентності поросят та продуктивності свиней.

Нижче наведені документи, що підтверджують зазначене:

лист, інформація.

Як бачимо, жодного відношення до діяльності Держрезерву ці винаходи не мають, хоча серед «винахідників» є тодішній генеральний директор Інституту В. Линник.

Також, як виявилося у ході розслідування, 04 квітня 2008 року керівництвом Інституту було підписано договір на спільну інвестиційну діяльність з ТОВ «Студія КВАДРОФ», за умовами якої інститут потрапляв у кабальні умови і ставав банкротом. Активну участь у цій справі брав теперішній голова ЦК профспілки працівників Держрезерву Б. Сулицький. Зокрема, 29 листопада 2013 року була підписана додаткова угода до договору про спільну інвестиційну діяльність між Інститутом, в особі тодішнього генерального директора Линника В. О. та ТОВ «Студія КВАДРОФ», в особі Сулицького Б. М.

Нижче наведені документи, що підтверджують зазначене:

         накладна, акт службової перевірки.

Наразі керівництвом Держрезерву ініційовано перевірку економічної діяльності ЦК профспілки та проведення правового аналізу дій пана Сулицького.

Поміж тим, за словами Голови Держрезерву Вадима Мосійчука, система повільно, але впевнено очищається від корупції та злочинних керівників. Зокрема, економічно активні підприємства системи Держрезерву за січень-лютий 2016 року отримали чистий прибуток у розмірі 1 357 тис. грн. та чистий дохід від реалізації – 64 473 тис. грн.  За аналогічний період минулого року показник чистого прибутку становив 205 тис. грн., а чистий дохід – 53 102 тис. грн.  При цьому, очільник Держрезерву підкреслив, що всі працюючі підприємства завдяки вдосконаленню кадрової політики, оптимізації витрат та зростанню обсягів зберігання і переробки, є прибутковими.

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України