Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Представники Держрезерву та УкрДНДІ "Ресурс" увійшли до складу комітету з питання стандартизації продуктів нафтопереробки і нафтохімії
версія для друку
24 березня 2016

На сьогодні у Держрезерві існує нагальна потреба у забезпеченні нормативною документацією щодо виробництва та використання нафтопродуктів, призначених для довготривалого зберігання.

     З 1 січня 2016 року набрали чинності нові державні стандарти на нафтопродукти:  ДСТУ 7687:2015 «Бензини автомобільні Євро» та ДСТУ 7688:2015 «Паливо дизельне Євро», які не враховують специфічні вимоги до нафтопродуктів, призначених для зберігання у державному резерві. До прикладу, термін зберігання дизельного палива, за новим стандартом, становить один рік, а бензину – лише півроку. Відповідно, вони непридатні для закладення до державного резерву, через незначний термін їх зберігання. Крім цього, новим стандартом на бензин не передбачається виробництво низькооктанового бензину, у якому досі залишається значна потреба.

      Відповідно до Закону України «Про стандартизацію», для розроблення, розгляду та погодження проектів стандартів створюються технічні комітети стандартизації (ТК). Таким комітетом із питання стандартизації продуктів нафтопереробки і нафтохімії в Україні є ТК-38.

      З метою оперативного вирішення проблемних питань, пов’язаних з розробкою нормативних документів на нафтопродукти, придатні для зберігання у державному резерві, до ТК-38 була направлена пропозиція щодо включення до складу комітету представників  Держрезерву та УкрДНДІ «Ресурс».

      На черговому засіданні ТК-38, яке відбулося 24 березня 2016 року, ця пропозиція була прийнятапредставники Держрезерву та УкрДНДІ «Ресурс» на чолі з Першим заступником Голови Держрезерву Олегом Прокопчуком включені до складу ТК-38.

      «Вважаю, що наша безпосередня участь у роботі технічного комітету     ТК-38 сприятиме більш оперативному розв’язанню проблем щодо розробки нової нормативної  документації з виробництва нафтопродуктів, придатних до довготривалого зберігання у державному резерві», – зазначив Олег Прокопчук.

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України