Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Держрезерв актуалізує претензійно-позовну роботу із повернення втрачених запасів та коштів
версія для друку
14 грудня 2015

Держрезерв продовжує плідно працювати над вибіленням системи та її реформуванням в нову прозору проєвропейську модель стратегічних резервів. Важливою частиною відновлення структури є повернення боргів та матеріальних запасів, які з різних неправомірних причин знаходяться поза межами системи.

Згідно з встановленими фактами, основними боржниками є підприємства, що були передані під управління Міністерства агрополітики у 2013 році, а саме: Луцький КХП №2, Івано-Франківський КХП та Ніжинський КХП. Тут ми маємо і штрафні санкції, і самовільне використання зерна, і незабезпечення належного зберігання. Зокрема, заборгованість по зерну Луцького КХП№2, який знаходиться на стадії банкрутства, складає 47 000 тонн, що, з урахуванням штрафних санкцій відповідно до судового рішення, нараховує 319 млн., грн.; щодо Івано-Франківського КХП - маємо факт використання зерна у кількості 7 441 т без відома Держрезерву; щодо Ніжинського КХП – розрахунок ведеться підприємством за рішенням суду та застосуванням штрафних санкцій, загальна сума складає  34,7 млн., грн. Наразі, актуалізовано роботу з врегулювання ситуації навколо Луцького КХП№2, який з незрозумілих причин був доведений до стадії банкрутства. Підприємство зберігає зерно Держрезерву, є стратегічно важливим та має суттєвий потенціал, тому першочерговим завданням Агентства є відновлення платоспроможності підприємства, повернення боргів згідно з планом санації та збереження цілісно-майнового комплексу.

«Для роботи з такими підприємствами в юридичному управлінні Держрезерву створено спеціальний відділ, який буде вести активну роботу в судово-претензійній площині та боротьбі із корупційними схемами. Ми почали працювати в новому форматі, тому зараз потрібно звести втрачені елементи системи разом, активізувати роботу в суді за вчинені порушення і тим самим заявити ще раз про єдиний правильний напрям руху Держрезерву, коли прозорість діяльності та нульова толерантність до корупції є основними інструментами виведення системи на якісний високий рівень», - наголосив Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України