Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Держрезерв провів чергове засідання робочої групи зі створення резерву нафтопродуктів в Україні
версія для друку
26 листопада 2015

19 листопада 2015 року завершився черговий етап проекту п’ятиденних зустрічей робочої групи під керівництвом Держрезерву по виконанню вимог Директиви 2009/119/ЕС, згідно з якою держави зобов’язані підтримувати мінімальні запаси сирої нафти та нафтопродуктів на випадок надзвичайних ситуацій.

Після завершення першого ознайомчого та підготовчого етапу, на другому, Держрезерв попередньо до наступного засідання надіслав запити до залучених Міністерств та організацій (Державна служба статистики, Міністерство енергетики. Укртранснафта, Нафтогаз і т., д.) та зібрав необхідну інформацію для проведення розрахунків кількості запасів, визначення їх структурного складу, динаміки побудови на щорічній основі та джерел фінансування проекту з адаптацією до українських реалій. Як і на початку роботи в даному напрямку, агентство працює в кооперації із експертами Європейського енергетичного Секретаріату, які мають найбільший досвід успішних практик формування нафторезервів в різних країнах. Тому їх експертна місія є ключовою у визначенні кількісних та якісних показників і, власне, майбутнього проекту моделі нового фонду нафти та нафтопродуктів в Україні.

Відповідно до зведених робочою групою цифр та аналізу динаміки ринку нафтопродуктів за 2010-2015 роки, було встановлено стратегічну ціль із забезпечення загального рівня резервів нафти в кількості  2 млн., тонн еквіваленту сирої нафти, що буде представлений 90 днями чистого імпорту. Наступним кроком на шляху впровадження вимог Директиви буде отримання від експертів остаточного звіту щодо сформованої моделі нафторезервів з динамікою та обсягами накопичення.

«Держрезерв продовжує плідно співпрацювати із експертами Європейського Енергетичного Секретаріату та спрямовує зусилля на розробку фінального плану дій з імплементації Директиви 2009/119/ЕС та його подачі на затвердження до Кабінету Міністрів України», – розповів Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України