Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Відбулась зустріч керівництва Держрезерву із колегами зі Словенії
версія для друку
18 листопада 2015

14-15 листопада відбулась офіційна зустріч Голови Держрезерву Вадима Мосійчука та радника з питань модернізації із керівництвом та представниками Державного агентства резервів Словенії.

Зустріч була запланована в рамках започаткованої керівником Держрезерву платформи з обміну досвідом із кращими Європейськими практиками становлення та управління резервами. Українські резерви знаходяться на етапі свого реформування та перетворення на нову ефективну модель стратегічних резервів Європейського зразка.

Тепер, до вже діючих партнерів українського Держрезерву у проведенні кардинальних реформ,  додалась і Словенія. Засновником та єдиним власником Агентства Республіки Словенія із товарних резервів являється Уряд країни. Крім того, у 2010 році Агентство було об’єднане із іншим Агентством з формування та підтримки мінімального рівня сирої нафти та нафтопродуктів у Словенії, відповідно вимог Директиви Європейської Ради 2009/119/ЕС. У той час, як накопичення та збереження матцінностей державних резервів повністю фінансується із держбюджету Словенії, поповнення запасів нафтопродуктів йде за рахунок збору з кожного літру палива, котре обліковується нафтотрейдерами (біля 0,9%), що відповідно дозволило накопичити понад 100 днів середньодобового споживання.  

«Досвід наших колег зі Словенії особливо допоможе нам у побудові зовсім нової для України моделі резервів нафти та нафтопродуктів на виконання вимог Директиви Європейського Союзу. Ми знаємо, що в Словенії будуються власні нафтові бази та елеватори, а перші кроки із формування мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів почали здійснюватись порівняно недавно, у 1999 році, а вже в 2005 році країна досягла встановленого рівня нафтових резервів у розрахунку на 90 днів середньодобового споживання. Сьогодні організація налічуює 53 працівники (також залучають аутсорсинг), 6-7 складів із продуктами  та зерном, а також, 1 300 одиниць номенклатури. Ми будемо продовжувати наше співробітництво, щоб сприяти підвищенню ефективності роботи наших агентств та підтриманню безпеки країн», - розповів Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України