Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Голова Держрезерву ознайомився із французьким досвідом управління продовольчими резервами
версія для друку
16 листопада 2015

9-11 листопада 2015 року Голова Держрезерву Вадим Мосійчук із радником із юридичних питань відвідали із запланованим візитом державну агенцію Національної організації по сільськогосподарським і морським продуктам «ФрансАгріМер». Зустрічі були організовані на запрошення посольства Франції в Україні.

«ФрансАгріМер» є єдиним провідним центром аналізу продовольчих ринків Франції (у т.ч. зернові) та через який Єврокомісія спрямовує інтервенційні дії, підтримує агробізнес заради продовольчої безпеки республіки. Філософія формування продовольчих резервів (так само як і зернових) базується на підтримці кооперації із приватним сектором. Головною місією роботи компанії на міжнародних ринках є визначення пріоритетних економік, підтримка експортерів, заходи зі співробітництва та дистрибуції продукції.

Протягом візиту були проведені зустрічі із експертами компанії «ФрансАгріМер» з міжнародної співпраці в аграрному сегменті: Mr. Ludovic Paris , Ms. Florence Abeasis , Ms. Cyrille Schweizer . Також, Голова Держрезерву зустрівся із Mr. Alain Rousseaux - Директором компанії SOJAM – лідером із захисту французьких зернових ринків спеціальними препаратами власного виробництва («нібулізація») та Mr. Alain Charvillat – Директором компанії-оператора елеваторів Senalia ”.

Характерними особливостями роботи в агросекторі Франції є те, що ФрансАгріМер не володіє зерном та іншими продуктами безпосередньо, а здійснює інтервенції (закупівлі та відпуск) на ринок через приватних операторів. А основною її функцією є піклування за виробниками продуктів харчування. Загалом, продовольча безпека країни забезпечується за рахунок приватного сектору, хоча до 2009 року дійсно в резервах країни фізично була група зернових.

Також, відбувся візит до портового елеватору “ Senalia ” (експорт сягає більше ніж 4,5 млн., тон на рік). Українська сторона відмітила цікавий факт, що при завантаженості 250 тис., тонн на зберіганні, кількість працівників складає 21 чол. Елеватор є майже повністю автоматизований, усі функції виведені на монітори двох операторів-працівників та дозволяють контролювати як прийом, контроль якості зерна так і підтримку у силосах та відвантаження.

Представники Французької сторони відмітили особливу привабливість та потенціал українського ринку, а також той факт, що суттєві зміни, які відбуваються в Україні впродовж останніх місяців та безпосередньо в органах виконавчої влади лише стимулюють заснування нової платформи із кооперації на базі сприятливого економічного клімату та прозорості ведення бізнесу.

«Кожен такий діалог із кращими світовими операторами сфери резервів поповнює нашу скарбничку новим досвідом правильно поставленої та результативної роботи, який ми звичайно будемо використовувати для побудови ефективної системи стратегічних резервів України», - наголосив Голова Держрезерву Вадим Мосійчук.

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України