Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Голова Державного агентства резерву України відзвітував за перші 90 днів роботи на посаді
версія для друку
9 жовтня 2015

Запровадження суворого контролю за діяльністю підрозділів Держрезерву, розробка та погодження Концепції з реформування цього інституту з урахуванням досвіду європейських країн, а також запровадження електронного документообігу та імплементація системи електронних платежів, скорочення кадрового складу Центрального апарату на 20%  та персоналу підприємств та організацій на 10% відповідно поставлених планів,  – ці кроки новопризначений голова Держрезерву Вадим Мосійчук вважає своїми найбільшими досягненнями протягом перших трьох місяців роботи у відомстві.

Відповідно до визначених пріоритетів, за 90 днів було виконано чималий обсяг завдань, які не виконувалися протягом тривалого часу, або взагалі були відсутні у порядку денному відомства. В Держрезерві негайно розпочалась інвентаризація та аудит; відповідно до доручень Міністра економічного розвитку та торгівлі була змінена організаційна структура та оптимізований кадровий склад. Також разом із Фінансовою інспекцією погоджено і розпочато наступну масштабну інвентаризацію для виявлення та виправлення всіх недоліків функціонування системи. За всіма порушеннями, виявленими в процесі ревізій, вже актуалізовано справи, переглянуті контракти та відсторонені безвідповідальні керівники.

Виконано основне розпорядження стосовно реформування системи – підготовлена, подана на розгляд та схвалена Міністром економічного розвитку та торгівлі, а також підтримана Прем’єр-міністром України, Концепція з реформування системи державного резерву за зразком європейських країн. В рамках Концепції було затверджено виконання Директиви 2009/119/ЕС Ради Європейського Союзу стосовно створення фонду нафтопродуктів в Україні, створено робочу групу по визначенню плану дій та етапів її імплементації, затверджено формування двох холдингів агро та нафто спеціалізації. Для обрання оптимальної стратегії реформування, керівництво Держрезерву започаткувало обмін досвідом з інститутами стратегічних резервів країн ЄС. Відбулось два офіційні візити до Литва та Польщі; у Києві проведено круглий стіл за участі європейських експертів зернового та нафтового ринків та представників відповідних українських міністерств. На ньому було представлено Концепцію реформування Держрезерву України, обговорено досвід країн-учасників круглого столу, проведено зустріч із Прем’єр-міністром України та визначено пріоритети і чіткий напрямок подальшого розвитку відомства.

З метою підвищення ефективності роботи, для оптимізації всіх бізнес-процесів та досягнення прозорості у своїй діяльності, Держрезерв розпочав підключення до системи електронного документообігу, приєднався до платформи електронних закупівель та провів необхідні заходи із запровадження процедур проведення прозорих тендерів, що унеможливлюють корупцію.

Для створення законодавчої бази, адаптованої до західного зразка, розпочалась розробка нового Закону про Державний резерв.

Відтепер, інформація про діяльність Агентства щоденно поновлюється та розміщується в пресі та інтернет-виданнях, а представники бізнес-товариства отримали публічне запрошення до співпраці на рівних прозорих умовах для всіх.

Обраний напрям реформування був цілком схвалений Міністром економічного розвитку та торгівлі та поставлена задача прискорити кардинальні зміни і в найкоротші терміни їх реалізувати.

 «Успішність здійснених нами кроків забезпечена прийняттям швидких правильних рішень, які можна і треба виконувати невідкладно. Ми продовжуємо активно змінювати всі складні процеси та процедури в нашій структурі на прості, сучасні та відкриті. Мета – остаточна перемога над корупцією в українському Держрезерві та перетворення його на сучасний та ефективний інститут», - коментує Голова агентства Вадим Мосійчук.

 

 

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України