Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
За фактами розкрадання зерна керівника та головного бухгалтера ДП "Златодар" відсторонено від виконання службових обов'язків
версія для друку
30 вересня 2015

У 2013 році внаслідок спільної перевірки  Держрезерву та СБУ на державному підприємстві «Златодар», що у Черкаській області виявлено нестачу зерна державного резерву (пшениці 2 та 3 класу) у кількості 8703, 25 тонн. У зв’язку з цим проти тодішнього керівника підприємства Лошакова та його спільників з ПП «Амбар Агро» було порушено кримінальні справи.

Наразі посадові особи обох підприємств є обвинувачуваними особами у кримінальному провадженні.

У зв’язку з цим, Держрезервом подано клопотання до суду про накладення арешту на зерно (в рамках цивільного позову у кримінальній справі), поклажодавцем якого було ПП «Амбар Агро». Клопотання судом досі не розглядалось.

         З метою забезпечення інтересів держави та недопущення завдання шкоди в особливо великих розмірах (на суму понад 30 мільйонів гривень), зокрема, в частині переоформлення чи вивезення зерна, Головою Держрезерву Вадимом Мосійчуком видано доручення директору ДП «Златодар» про заборону переміщення пшениці до прийняття судом рішення. Незважаючи на це, стало відомо про переоформлення зерна на ФОП Винарчук Н.Й.

Про дану ситуацію Держрезервом негайно проінформовано:

- прокуратуру Черкаської області,

- Генеральну прокуратуру України,

- ГУ ДФС у Черкаській області, 

- Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області.

Голова Держрезерву підписав наказ про призначення службової перевірки на ДП «Златодар» у період  з 25.09.2015 по 05.10.2015р. та відсторонення від виконання обов’язків генерального директора ДП «Златодар» на час службової перевірки.

Крім цього, Головою Держрезерву видано окреме доручення  про заборону здійснювати без погодження з Держрезервом  будь-які дії стосовно переоформлення майна, первісним поклажодавцем якого до 24.09.2015 року було ПП «Амбар Агро» (зокрема, пшениця 2 та 3 класу у кількості 8703,25 тонн) з метою запобігання вивезення вищезазначеного зерна. 

Наразі Держрезервом, Генеральною прокуратурою та Службою безпеки України вживаються всі заходи, з метою пришвидшення процесуальних дій та відшкодування збитків у розмірі понад 30 млн грн, завданих державі.

 

 

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України