Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Круглий стіл "Україна - ЄС: формування нової моделі стратегічних резервів" підтримав запропоновану концепцію реформування українського Держрезерву
версія для друку
24 вересня 2015

Експерти державного резерву з п’яти європейських країн – членів ЄС, а також українські фахівці, які представляють різні вітчизняні відомства та експертні групи, обговорили концепцію реформування Державного резерву України під час круглого столу «Україна - ЄС:  формування   нової   моделі   стратегічних   резервів», що відбувся сьогодні в Києві. В цілому, концепція отримала схвальні відгуки як вітчизняних, так і закордонних фахівців.

Презентуючи нову концепцію голова Державного агентства резерву України Вадим Мосійчук зазначив, що саме орієнтація на кращі європейські практики визначила основний вектор реформ. «Окрім того, реформа покликана забезпечити приведення державного резерву України у відповідність до нинішніх потреб держави та налагодження системи суворого контролю за матеріальними цінностями. Додатковими цілями змін також визначені посилення соціальної відповідальності місцевих громад та спроможності відповідних українських органів державної влади», - додав голова Держрезерву.

Концепція реформування Держрезерву визначає, що в Україні буде запроваджена децентралізована змішана модель державного стратегічного резерву, якій буде складатися з особливих національних запасів (згідно переглянутої номенклатури) та грошових коштів (в національній та іноземній валюті), на які будуть купуватися матеріальні цінності, призначені для забезпечення стратегічних потреб держави.

Підприємства сфери Держрезерву з метою посилення контролю за їхньою діяльністю будуть об’єднані у холдинги відповідно до спеціалізації. Окремо буде створений державний резерв нафтопродуктів, наявність якого визначена директивою ЄС. В цій директиві визначена необхідність зберігання сирої нафти/нафтопродуктів з розрахунку 61 день споживання або 90 днів імпорту.

Експерти ЄС, що поділилися своїм досвідом на круглому столі, представляли Австрію, Литву, Польщу, Словаччину та Угорщину. У роботі круглого столу взяв участь Міністр економічного розвитку та торгівлі України Айварас Абромавичус.

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України