Пошук
Розширений пошук
Головна » Новини Агентства
Члени Громадської Ради при Держрезерві України підтримали концепцію реформування відомства
версія для друку
21 вересня 2015

Кращі європейські практики функціонування органів державного резерву лягли в основу нової децентралізованої концепції реформування державного резерву України, що 18 вересня була представлена на розгляд Громадської Ради Держрезерву. Голова Державного агентства Вадим Мосійчук та його радник Олег Прокопчук розповіли членам Ради своє бачення: яким чином буде виглядати система резерву у найближчі роки.

«Система державного резерву буде складатися із трьох рівнів: власне центрального органу  - «мозкового Центру», розпорядників із відповідних державних органів, відповідно до профілю цінностей на зберіганні, та власне, зберігачів, що можуть бути не лише державними, але й приватними компаніями», - зазначив Вадим Мосійчук. Пропозиція обєднати підприємства Держрезерву в холдинги відповідно до профілю роботи викликала підтримку члена Ради, колишнього керівника Державного резерву Юрія Болозовича. Предметом дискусій між керівництвом Держрезерву і членами Громадської Ради цього органу виконавчої влади став перелік завдань реформованого Держрезерву, з якого планується прибрати функцію товарних інтервенцій та збереження цінової стабільності, адже поточне фінансування цього органу унеможливлює виконання цієї цілі.

Після проведення обговорення члени Громадської Ради схвалили запропоновану концепцію реформування в цілому. Також члени Ради затвердили Положення про Раду, регламент її роботи, а також робочий план до кінця 2015 року.

Детальна презентація концепції реформування Державного агентства резерву України відбудеться 24 вересня у Києві в рамках міжнародного круглого столу  «Україна - ЄС: формування нової моделі стратегічних резервів», за участі представників агентств резерву європейських країн.

 

 
  Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
© Державне агентство резерву України